Fotogalerie

Měsíc v MŠ 23.2.2022

Po návštěvě Planetária, jsme se rozhodli vytvořit si vlastní vesmír – Měsíc

Planetárium Ostrava 22.2.2022

V úterý 22.2.2022 jsme s dětmi cestovali do planetária. Po prohlídce hvězdárny a malé svačině jsme vstoupili do sálu planetária, který je vybaven moderními technologiemi, které vytvářejí unikátní celooblohovou projekci. Pomocí nich mohou zobrazit hvězdnou oblohu se všemi astronomickými objekty a úkazy, které probíhají i na obloze skutečné. V programu LUCIE A TAJEMSTVÍ PADAJÍCÍCH HVĚZD se s ledním medvědemVladimírem a tučňákem Jamessm podnikly vesmírnou cestu na palubě rakety Polaris. Navštívily Měsíc, pak oblast malých planetek mezi Marsem a Jupiterem, a přistaly na povrchu jedné z komet. Nakonec se v pořádku vratily na Zemi. Živě moderovaná součást pořadu – Obzor, světové strany, hvězdná obloha, ukázka základních souhvězdí a jasných hvězd, otáčení oblohy jako důsledek otáčení Země, objekty na obloze, planety a další tělesa Sluneční soustavy. Krásný zážitek pro všechny. Děkujeme

Karneval v tělocvičně 2.2.2022

Z rána slavily děti ve svých třídách a po svačině přešly děti do tělocvičny, kde začala hlavní část karnevalového veselí pro celou BMŠ. Děti prožily dopoledne plné tanečků, her, soutěží a zábavy. Za krásné a nápadité masky dostaly děti diplomy a drobné dárečky.

Karneval v Modré třídě 2.2.2022

Ve středu 2. 2. 2022 proběhlo v naší školce karnevalové dopoledne. Děti přicházely do třídy již v maskách. Najednou jsme se ocitli jako v pohádce. Ve třídě se nám sešlo několik princezen, víl, pirátů, kočiček i rytířů. Při ranním posezení se děti dověděly, co je to maškarní karneval, kdy a proč se slaví. Po společná fotce začalo karnevalové veselí – karnevalové hry (např. „přenášení ořechu na lžičce“, „navíjení korálků princezně“, „hledání pokladů“…) se střídaly s pohybovými a tanečními improvizacemi. Po svačině přešly děti v karnevalovém průvodu do tělocvičny, kde začala hlavní část karnevalového veselí pro celou BMŠ.

Eskymácký týden 24.-28.1.2022

S dětmi jsme si povídali o životě věčného ledu na severním pólu s písní Grónská zem. V angličtině jsme si postavili iglú z kostkového cukru a zahráli si pravou eskymáckou koulovanou.

Tvoříme 11.1.2022

Čarovná zima nám ukazuje, kolik má krás. Rozvoj fantazie dětí.

KODAK Digital Still Camera

Leden, ledýnek 10.1.2022

Rozhovory o zimě, o počasí, sportu a nebezpečí, které nás mohou potkat.

Tři králové 6.1.2022

Příběh tří králů má dlouhou tradici a těsně se váže na příběh vánoční. S dětmi jsme si proto v tento den si vyprávěli o třech králích – mudrcích, kteří se přišli Ježíškovi poklonit z dalekých zemí. Pak si děti vyrobily krásné koruny a s koledou „My tři králové…“ putovaly po celé školce. K+M+B 2022

Angličtina 5.1.2022

Vánoční dopoledne 21.12.2021

V úterý 21.12. jsme si ve školce udělali krásné dopoledne s nadílkou. Připomněli vánoční zvyky, házeli jsme botou, pouštěli jsme si ořechové lodičky, zpívali koledy. Po koledě „Štědrej večer nastal“ jsme se odebrali ke stromečku. Děti čekalo veliké překvapení – spousta dárečků! Každý si našel dáreček, který mu udělal velkou radost. Vyšla nám i chvilka na to si pohrát s novými hračkami. Pak už nás čekal vynikající sváteční oběd, který všem moc chutnal.

Putování Marie a Josefa do Betléma 15.11.2021

V adventním čase jsme s dětmi společně putovali s Marií a Josefem do Betléma. Děti, oblečené v kostýmech, si zahrály krásný příběh narození Ježíška, proložený lidovými koledami.   „Šťastné a veselé Vánoce všem!“

Mikuláš v Modré třídě 6.12.2021

Dlouho očekávaný Mikuláš s andělem a čertem dorazil do školky. Někteří už ho od rána vyhlíželi oknem, jiní čekali, co se bude dít. Konečně se ozvalo zaklepání a „Někdo “ vstoupil. Vykulené oči, napětí ve tváři, ale žádný pláč. Děti odvážně přistupovaly k Mikulášovi, aby přednesly básničku nebo zazpívaly písničku. Mikuláš vše vyslechl, pochválil a předal balíček se sladkostmi. Protože čert neměl žádnou práci, ty nejodvážnější děti přistoupily blíž a na čerta si dokonce sáhly.

Mikulášský týden v MŠ

A když bylo hezky, šli jsme do parku…

TVŮRČÍ DÍLNA S RODIČI A DĚTMI 24.11.2021

Na pracovních dílnách se v adventním čase setkáváme s rodiči již několik let. Tyto tvůrčí dílny byly trochu nestandardní…A přesto jsme se všichni pustili do práce s radostí.

DIVADLO LOUTEK OSTRAVA

Moje vlastní plošná loutka – LOUTKÁŘSKÁ DÍLNA               23.11.2021

V dílně si děti vytvořily jednostranné či oboustranné plošné loutky a nakreslily si pro ně pozadí. Následně s nimi hrály krátké etudy v  divadelním prostoru. Děti se seznámily se zákonitostmi hraní s plošnými loutkami, učily se vytvořit jednoduchý příběh a vystupovat před ostatními.  Dílna rozvíjí kreativitu, jemnou motoriku, slovní zásobu, spolupráci a estetické vnímání.

Uspávání broučků 10.11.2021

Odpoledne se na zahradě naší mateřské školy sešly děti v doprovodu svých rodičů. Za zvuku ukolébavek děti uložily své broučky k zimnímu spánku. Aby se broučkům přes zimu krásně spalo, přikryly je lístečkovou peřinkou. Pak se začalo stmívat a tak si všichni rozsvítili připravené lampióny. Poté jsme se vydali do parku. Tam děti opět broučkům zazpívaly ukolébavky a za doprovodu světýlek se všichni pomalu rozešli domů.

Legenda o sv. Martinovi – dramatizace  9.11.2021

Ať se to chce nebo nechce věřit, už tady bude brzy opět zima. Martin je prvním poslem a my jsme si o něm povídali. Přemýšleli jsme o jeho vlastnostech (lásce a dobrotě) a o tom, co nám tato legenda chce říci i do našeho života. Dnes si děti legendu dramatizovaly.

Martinský kůň 5.11.2021

Připomněli jsme si s dětmi legendu a vytvořili krásné koníky pro sv. Martina, abychom ho mohli 11.11. přivítat.

Brouzdání v listí 3.11.2021

K podzimním radostem, naších dětí, patří spadané listí. Středa 3. listopadu byla příjemným teplým a slunečným dnem. Brouzdání ve spadaném listí děti milují. Listí pěkně šustí pod nohama a voní. Pěkný barevný podzim.

Divadlo 1.11.2021

Dnes se děti divadelní pohádky dočkaly. Divadelní představení v MŠ „O Otesánkovi“ (veselá pohádka o tom, že sladkosti, mlsky a dobroty našemu bříšku neprospívají).

Angličtina v parku 26.10.2021

Hry v parku mají naše děti opravdu rády.

DRAKIÁDA 2. sada fotek

DRAKIÁDA aneb pouštění draků 25.10.2021

A letíme,jako  draci.. S rodiči s dětmi jsme sešli v 15:30 u památníku v Komenských sadech. Byl nádherný den, sluníčko svítilo, čekalo nás společné pouštění draků. A draci, bylo jich spousta, k radosti dětí, lítali. Všechny děti byly na závěr odměněny. Bylo to hezké, společně strávené odpoledne.

Halloweenský karneval 22.10.2021

Tento týden jsme zakončili halloweenským karnevalem. Děti čekal rej masek a pro tento den i zcela výjimečné menu našich šikovných kuchařek. Děkujeme rodičům za krásné masky a přinesené dobroty.

Angličtina 20.10.2021

Zvířátka na farmě. „Poznáváme cizí jazyky“. Děti se hravou formou seznamují se základy anglického jazyka, učí se některá říkadla a písničky…

Plavecky kurs zahajení 7.10.2021

Od čtvrtka 7. 10. 2021 do 16.12.2021 jezdí naše děti každý týden na bazénu Mexiko na Bohumínské ulici. Výuka probíhá 45 minut vždy jedenkrát týdně (10 lekcí), lektoři se dětem opravdu intenzivně věnují. Cílem kursu plavání s dětmi je získání kladného vztahu k vodě, osvojení si dýchání, splývání, následného potápění a výuka základních plaveckých způsobů. Vše zábavnou formou. Velký důraz je kladen na nácvik sebezáchrany dítěte. V současné době, kdy přibývají domácí bazény a zahradní jezírka, je to zcela nezbytné.

Ošatka jablíček – 15.10.2021

Otisk ovoce – na jablíčka rozkrojená napůl nanesly děti po celé ploše temperu a otiskly na připravenou – vystřiženou ošatku. Detaily (stopku, bubák) domalovaly štětcem.

Kroužek „JUDO“ v MŠ – začínáme.

Judo pro děti pro naši mateřskou školku zajišťuje 1. JUDO CLUB Baník Ostrava. Sportovní průpravu dětí vedou kvalifikovaní trenéři. S cvičením začínáme v říjnu a končíme v květnu. Cílem je v dětech vyvíjet sportovní duch, disciplínu, být pružným. Aktivně si zacvičíme, protáhneme se, a to vše velmi zábavnou formou, naučíme se základům juda, etiku juda a  názvosloví, základní gymnastické prvky. Judo je nejlepší příprava pro ostatní sporty.

Společná práce – podzimní Sluníčko 12.10.2021

Společně jsme si vytvořili podzimní Sluníčko. Děti nejprve nakreslily Slunce a pak ho „ozdobily“ opadavými listy, které si přinesly z vycházky do parku. Radost z podzimu a vzájemné spolupráce.

Ježek 8.10.2021

K podzimu, podle Ladových obrázků, patří ježek, Proto jsme se rozhodli si ježka namalovat. A po svačině jsme vyrazili do parku a chtěli jsme si na ježka počíhat. Schovali jsme se pod strom a čekali. Ježek bohužel nepřišel…

Hrajeme si 7.10.2021

I po spaní si naše děti rády hrají se stavebnicemi nebo třeba s „přírodninami“

Společná práce – „jablůňka“ 30.9.2021

Společně jsme namalovali strom a nalepili na něj ovoce a usychající listy. Rozvíjeli jsme jemnou motoriku, správný úchop štětců, nůžek, a vzájemnou spolupráci dětí.

V parku 21.9.2021

Opět jsme využili park k pohybu na čerstvém vzduchu ke společným hrám.

„Divadlo“ 16.9.2021

Divadlo měly děti pro nemoc zrušené a tak jsme si ho dnes nahradili pohádkou na interaktivní tabuli. Předtím jsme se však proběhli po parku, malovali jsme mapu a zpívali u klavíru.

Kamarádi – malujeme 14.9.2021

Namalovali jsme si své kamarády a vytvořili si „vstupenky“ do „divadla“

V parku 8. a 9.9.2021

Komenského sady dávají naší BMŠ obrovské možnosti. Na čerstvém vzduchu, si naše děti užívají volného prostoru k hrám. Využili jsme pěkného počasí a vyrazili jsme. Společnou hrou rozvíjíme sounáležitost ve skupině.

Komentáře jsou uzavřeny.