Fotogalerie

Svět notiček 15.2.2021

Nota je základní grafický symbol pro označení tónu. K zápisu not slouží notová osnova. Umístění noty v notové osnově určuje výšku tónu. Tvar noty určuje  délku trvání tónu. Pomocí not se zapisuje hudba.  Cílem tohoto týdenního plánu, je seznámit děti s tím, že hudba se dá zapisovat. Chceme podpořit jejich vztah k hudbě a písničkám, které nás provázejí celým životem. I když možná neumíme zpívat a na nic hrát, rádi zpíváme a posloucháme ty, co to umí… Takže jsme malovali, lepili a hlavně zpívali a hráli na naše hudební nástroje. I to naše „Sluníčko“ se radovalo a tančilo s námi.

Byla jedna pohádka 5.2.2021

Povídali jsme si o pohádkách, pohádkových bytostech, hradech a zámcích, ve kterých princezna a princové žili. Tak jsme si ty „pohádky“ nakreslili a zahráli.

Karneval II tělocvična

Poté jsme šli pozdravit děti z celé školky a ukázat jim naše krásné masky a povědět básničku o šaškovi. Cesta nás pak zavedla až do tělocvičny, kde náš čekalo mnoho her, soutěží, hudby, tance a smíchu.

Karneval Žluté třídy 10. 2. 2021

Ve středu 10. 2. 2021 k nám přitančil náš nový kamarád šašek Zrzek a pozval nás na karneval plný zábavy. Všechny dětí se a od rána převlékaly, malovaly, zdobily a připravovaly. Nejprve proběhl rej masek ve Žluté třídě.

Příprava na karneval 9.2.2021

Tento týden se s dětmi věnujeme tématu masopust a karneval. Mimo jiné se pilně připravujeme na karneval, který je již za dveřmi – vyrábíme si masky myšek, učíme se básničky a trénujeme písničky a tanečky. Během toho jsme také zvládli vyrobit našeho průvodce karnevalem, nového kamaráda šaška Zrzka.

Ptáček na krmítku 19.1.2021

Dnes dopoledne si děti vyrobily pěkné krmítko i s ptáčkem…Děti poznávaly jednotlivé druhy ptáků a podle toho jejich kresby byly barevné. (Brhlík lesní, Sýkora koňadra, Červenka obecná…)

Ptáčci v zimě 18.1.2021

Venku byl velký mráz (-16°C) a my jsme nemohli ven. Tak jsme se pustili do práce ve školce. V rámci týdenního plánu (podtéma „zvířata v zimě“) jsme společně s dětmi Žluté třídy vytvořili výtvarnou koláž „Ptáčci v zimě“. Děti malovaly, vybarvovaly, stříhaly a lepily. Výslednou práci máme vystavenou ve třídě.

Konečně sníh 14.1.2021

Tak se děti dočkaly sněhu. K velké radosti našich dětí konečně napadlo, všude bílo…Samozřejmě jsme šli do parku, kde jsme si  s dětmi užili  pořádné sněhové radosti. Děti stavěly sněhuláčky, vyšlapávaly cestičky ve sněhu nebo se jen tak koulovaly. Došlo i na „andělíčky“. Tak ať jim sníh alespoň nějakou chvíli vydrží.

Motivační hra Zima 7.1.2021

Děti přiřazovaly do kruhu ročního období obrázky k tématu. Procvičily svou slovní zásobu, rozvíjely fantazii, „co by se stalo kdyby…“, bezpečnost. Naučily se nové písně o sněhulákovi, rytmizovaly. Prožitkovou formou jsme si hráli na sněhové vločky, na stavění sněhuláků, vodu, mráz, sluníčko. Teď už jen čekáme na sníh…

Tři králové 6.1.2021

V naší BMŠ jsme oslavili Svátek Tří králů. Poté, co jsme si 3 krále vybarvili, nasadili jsme si koruny a vyrazili koledovat. Chtěli jsme udělat radost ostatním dětem ve školce. Myslím, že se to podařilo. Naše děti ze Žluté třídy předvedly, jak umí pěkně zpívat. Všechny děti byly nadšené, byl to pěkný zážitek.

Koruny králů 5.1.2021

Dnes jsme si povídali o svátku Tří králů, významu jejich poselství a také o významu nápisu K+M+B 2021, který se nad dveřmi domů tento den objevuje. Děti ve školce vyrobily koruny se jmény jednotlivých králů, a už se těší, až s nimi budou koledovat…

Slavnostní vánoční dopoledne 18.12.2020

Jeden z posledních předvánočních dnů prožily naše děti slavnostně. Poté, co si vyrobily řetěz přátelství a andělíčky, si připomněly lidové vánoční zvyky a tradice. Rozkrojily si jablko, vytvořily si svícínky z jablíček, pouštěly lodičky a nechyběly ani prskavky. Po obědě u slavnostně prostřeného stolu, předvedly děti Žluté třídy dramatizaci „Příchodu Marie do Betléma“. Za zpěvu koled se pustily do rozbalování dárečků, které musely ihned vyzkoušet.

Radost měli všichni.                                     „…šťastné a veselé Vánoce všem!“

Zdobení vánočního stromečku ve Žluté třídě 15.12.2020

Všechny děti těší na Ježíška Vánoce. A k Vánocům neodmyslitelně patří vánoční stromeček. Proto jsme se rozhodli ozdobit si vánoční stromeček v naší Žluté třídě. Děti se s velkým elánem a radostí zapojily do práce. S rozsvícením stromečku se rozzářily i oči dětí.

Draci v hrnci – Na koblížcích s pracharandou smlsneme si s dračí bandou

V neděli, 6.12.2020, Česká televize na Déčku vysílala druhou část pořadu z naší MŠ Blahoslavova.

ČT už to má v archívu na svých stránkách. Naše děti jsou v minutách 3min40s, 9min01s  a 11min40s

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10604180179-draci-v-hrnci/420234100071024

Betlém 10.12.2020

Putování Josefa a Marie skončilo v Betlémě, ve chlévě. Děti si společně vytvořily „jesličky“ dle vlastní fantazie, radostně prožívaly očekávaný příchod vánočního období.

Advent 10.12.2020

K adventu patří vánoční přáníčka. Děti vytvořily přáníčka pro své rodiče.

Draci v hrnci – Šunkové rolky pro kluky i holky

V neděli, 29.11.2020, Č.T. na Déčku vysílala naše Draky v hrnci. ČT už to má v archívu na svých stránkách. Naše děti jsou v minutách 4min30s, 9min10s a 12min20s

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10604180179-draci-v-hrnci/420234100071023

ANGLIČTINA ve Žluté třídě 24.11.2020

Hrníček 24.11.2020

Protože ke zdravé výživě patří pitný režim, děti si vytvořily nádherné „hrníčky“

Oslavy narozenin 23.11.2020

Tentokrát, měly narozeniny, Eliška a Sofinka – dokonce ve stejný den. Krásných 6 let. Tak jsme spolu s dětmi Žluté třídy oslavovali. Byla moc hezká přáníčka, objetí od kamarádů.

Jablkový labyrint 23.11.2020

Všechny naše děti mají rády labyrinty. A protože probíráme zdravou výživu, děti pomohly červíčkovi najít cestu do jablíčka. Pak si pracovní list vybarvily.

Svatý Martin ve žluté třídě 12.11.2020

Oslava svátku svatého Martina má v naší školce již mnohaletou tradici. Svatý Martin na bílém koni sice nepřijel, ale ve Žluté třídě si ho děti užily jaksepatří. Spousta barevných koníků, které si dětí samy vyrobily, nové říkanky a pranostiky. V úterý jsme vyráběli martinské husy. A v pátek jsme si zahráli příběh svatého Martina za zpěvu písně „Už Martin na bílém koni“

Svatomartinská husa 10.11.2020

Děti si vyrobily svou husu plnou peří.

Kůň svatého Martina 9.11.2020

Děti se už těší na příchod sv. Martina. Stříhají, malují, lepí – vyrábí svého koně. A povídáme si o legendě a tradicích.

Pět smyslů člověka 5.11.2020 

Nejdříve jsme si s dětmi sesedli a kostkou vybírali pět smyslů, o kterých jsme si povídali. Děti se pak rozdělily do skupin, kde měly za úkol vymyslet a nakreslit obrázky k vybranému smyslu. Každý nám pak pověděl, co nakreslil, a ke kterému smyslu obrázek patří. 

Začarovný les 27.10.2020

Podzim čaruje. Jako náš kamarád, má pro nás mnoho pokladů. Děti společně tvořily „začarovaný les“, plný kouzel, tajemství a barev. Měly plno „práce“, malovaly, stříhaly, lepily zvířátka, postavičky, stromy. A je to nádhera, plná fantazie.

V parku 21.10.2020

Využily jsme krásného počasí a vyrazily jsme s dětmi do parku. Děti si hrály, sbíraly kaštany, barevné listy a vytvářely domečky pro „broučky“. Pro děti moc pěkné dopoledne plné fantazie a her.

Skřítek Podzimníček a podzimní zahrádka 21.10.2020

Tvoříme 18.10.2020

Akce BMŠ sběr žaludů 9.10.2020

Maminka, našeho Matyáše, nás pozvala, abychom si posbírali dary podzimu na její zahradě. V pátek dopoledne se tedy všechny děti naší BMŠ vypravily na vycházku. Všechny žaludy jsme se „snažili“ posbírat, děti byly šikovné a pracovité. Tímto děkujeme za pozvání a těšíme se na další setkání a sbírání.

Sokolníci 2.10.2020

Ukázku dravců si pro nás nachystal lektor hned 2. 10. 2020 v dopoledních hodinách. Děti si některé z dravců mohly pohladit a účastnit se přímo na tvorbě programu. 

Canisterapie 1.10.2020

Název vznikl složením latinského slova canis (pes) a slova terapie (léčba).Canisterapie využívá pozitivní vliv psa na člověka. Ve čtvrtek se ve školce konala dlouho očekávaná canisterapie. Děti se na akci moc těšily a nemohly dočkat. Dozvěděly spoustu zajímavostí, ale hlavně si mohly fenku TORU pohladit, pomazlit se. Už ví, jak se o pejsky starat, jak je česat a jak se k nim správně chovat. Ale také ví, že k cizím pejskům nemají chodit. Celá akce se nám všem moc líbila..

Draci v hrnci 30.9.2020

Ve středu 30.9. v naší školce natáčela Česká televize další díly dětského pořadu o vaření „Draci v hrnci.“ Děti Žluté třídy se tohoto natáčení s radosti zúčastnily. Termíny vysílání budou upřesněny a díly budou po odvysílání umístěny na: https://decko.ceskatelevize.cz/draci-v-hrnci. Díl 23. Křen – (šunkové rolky s křenem)  a Díl 24. Pracharanda – (tvarohové koblížky obalované v pracharandě)

Jablíčka v ošatce 29.9.2019

Výtvarná technika – otisk ovoce. Realizace výtvarné činnosti. Nejdříve si temperou namalujeme ošatku (oblouk), abychom měli kam jablíčka sbírat. Jablíčka rozkrojíme napůl, poté na jablka nanášíme po celé ploše temperu a otiskneme.  – rozvoj jemné motoriky.

BESEDA O DENTÁLNÍ HYGIENĚ 21.9.2020

Dnes nás v naší mateřské škole navštívily studentky dentální hygieny Univerzity Palackého v Olomouci.

Děti se dozvěděly více o svých zoubcích, jak by se o ně správně měly starat. Celá beseda byla provázená praktickou ukázkou a děti si vše mohly prakticky vyzkoušet na speciálních pomůckách.

Sportem ke zdraví 16.9.2020

V parku, na čerstvém vzduchu, si naše děti vytvořily vlastní překážkovou dráhu…

Naše město, místo kam patřím 16.9.2020

Společná práce našich dětí. Malovali jsme, stříhali, barvili a lepili. A po ukončení díla jsme si povídali, kdo kam patří, kde bydlí, co je domov.

V parku 9.9.2020

Rozvíjíme sounáležitost ve skupině.

Ve třídě 4.9.2020

Stříháním a vystřihováním rozvíjíme jemnou motoriku dětí, cvičíme správný úchop nůžek

Druhý den ve školce 2.9.2020

Tak jsme se opět sešli po prázdninách v naší MŠ

Komentáře jsou uzavřeny.