Co se děje v naší třídě?

ZÁŘÍ 2019

Milí rodiče,

Po prázdninách jsme se sešli v Zelené třídě. Děti se musely „přepnout“ z volného prázdninového režimu na školkový. Sžily se s novými kamarády, rychle zorientovaly ve třídě, na zahradě a v prostorách MŠ.Také jsme se snažili využít krásného počasí k vycházkám do Komenského sadů.

Leť, motýlku leť …

Letos jsme  pro naše děti pořídili „živou hračku“ – motýlí kukly, ze kterých se před očima dětí v poměrně krátké době objevili krásní motýlci – babočky bodlákové. Děti celou dobu sledovaly, který motýl se vykuklí první. A tak sledovaly v přímém přenosu zázrak přírody. V úterý 1 října 2019 pak nastal čas vypustit motýly na školní zahradě. Děti zamávaly, zazpívaly písničku a přidaly motýlkům přání na jejich cestu a dlouhý život v bezpečí.

,,Co se stane, když…“

Děti prožily krásný ,,žížalkový týden“ plný her, tvoření, zpěvu a tance. Žížaly se vyráběly z modelíny, papíru, těstovin i látky. Vybarvovaly se omalovánky, malovalo se na papírové tácky.    Cíleným pozorováním pod lupou děti zjišťovaly vzhled žížal, způsob života a potravu. V rámci projektu byly nakoupeny kompostéry, které děti s p. učitelkami naplnily kousky papíru, hlínou, žížalami a potravou (zbytky jablíček, mrkve, salátu..)

V pátek 27.9.2019 nás navštívili zaměstnanci z OZO. Krátkým programem jsme tak společně s dětmi přivítali žížalky v naší MŠ.

Čarování se zvířátky Aleše Krejčího

V pátek 27. 9.2019 nás opět navštívil kouzelník Aleš, tentokrát  s programem Čarování se zvířátky. Děti se velmi těšily, a také bylo na co. S otevřenou pusou sledovaly, jak se tři proradní kocouři začali domlouvat, aby dostali ubohé kuřátko do klece. Ještě, že kouzelníkovi děti pomohly a pomocí kouzelnického „ABRAKADABRA“ zaříkadla se kuřátko ocitlo v bezpečí na stromě a v kleci zůstal – překvapený kocour. Dobře mu tak!

Děti si odnesly z představení hřejivý pocit, že v našem světě dobro nad zlem vždycky zvítězí. Programu se zúčastnily všechny třídy, děti výborně bavily a celou školkou zněl jejich burácivý smích a potlesk.

Za zelenáčky Bc. Hana Hasíková a Jitka Žídková

ŘÍJEN 2019

Jablkový týden“

Je podzim a na podzim dozrávají jablka. I naší zelenáčci se věnovali jablíčkům. Povídali jsme si, které ovoce dozrává na podzim, co roste na poli a co na zahradě. Vytvořili jsme koláž jabloně a hrušně. „Jablkový týden“, který proběhl v naší školičce, vyvrcholil v pátek 4.10.2019. Děti si samy nakrájely jablíčka, v miskách dochutily. Připravily velkou dobrotu -jablkovou hostinu. Jablko – to je zkrátka zdraví, které chutná.

ZELENÁČCI V KNIHOVNĚ

2.10. 2019 jsme společně navštívili Městskou knihovnu v Ostravě u Sýkorova mostu. Některé děti byly v knihovně úplně poprvé a o to víc, je prostředí i odborný výklad knihovníků zaujal. Děti se dověděly, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Seznámily s uspořádáním knih podle abecedy, barev a věků dětí. V příjemném prostředí děti nenašly jenom knížky a encyklopedie, ale i časopisy, herní koutek.

Milí rodiče,věříme, že i na Vás zapůsobí krásné prostředí plné knížek a stanete se společně se svými dětmi pravidelnými návštěvníky knihovny.

DRAKIÁDA 17.10.2019

Jako každý rok se konala, naše oblíbená DRAKIÁDA. Děti si z MŠ odnesly dráčky, které jsme zakoupily z projektu: Maminko, tatínku, pojď si hrát chvilinku.Společnou akci rodičů a dětí provázelo sluníčkové počasí a lehounký vítr. Sladké odměny čekaly na všechny děti. Drakiádu si děti i dospělí náramně užili. Všem děkujeme a už se těšíme, příští podzim, na další.

HOUBY V LESE podzimní koláž – 23.10.2019

Zákaz vycházek z důvodu nepřízně počasí jsme v Zelené třídě využili na podzimní tvoření. Děti s nadšením malovaly, kreslily, stříhaly a lepily. Dětí si vytvořily koláž „HOUBY V LESE“.

Divadlo Šikulka

24.10.2019 nás navštívilo maňáskové divadlo Šikulka se svou pohádkou PRASÁTKO A KOUZELNÉ SLOVÍČKO. Děti seděly, tiše naslouchaly i aktivně se zapojily do programu. Děkujeme za hezké dopoledne a těšíme se na jejich další návštěvu.

LUČNÍ HITY

S dětmi ze ZELENÉ TŘÍDY, jsme se zúčastnili soutěže LUČNÍ HITY. Na písničku BERUŠKA PRO ŠTĚSTÍ, jsme nacvičili originální choreografii, kterou jsme natočili na videozáznam a poslali do soutěže. Děti tančily v krásných kostýmech berušek i motýlků a moc si to užívaly. Držte nám palečky, ať se naše vystoupení líbí i porotě.

BAREVNY PODZIM

Děti zelené třída se zúčastnily 25. ročníku soutěže BAREVNÝ PODZIM. Děti namalovaly obrázky a ta nejlepší jsme poslali do Domu dětí a mládeže v Ostravě-Porubě. Sára Střižíková ,ze Zelené třídy získala 3. místo v kategorii „Děti MS“ Gratulujeme

HALLOWEEN 31.10.2019

Ve čtvrtek 31.10.2019 starší děti z Modré a Zelené třídy přišly svým mladším kamarádům z Červené a Žluté třídy zazpívat halloweenskou píseň Baby shark. Byly oblečeny do halloweenských kostýmů, ale červenáčci a žluťásci nevěřili vlastním očím. Dokonce někteří nepoznali ani svou vlastní paní učitelku z angličtiny. Za svou statečnost všechny děti dostaly želé bonbón.

Zelenáčci + Hanka Hasíková a Jitka Žídková

LISTOPAD 2019

KAMARÁDI SE MAJÍ RÁDI.

KAMARÁD, KAMARÁD, TO JE TEN, KDO MĚ MÁ RÁD. POMŮŽE MI, PORADÍ, PO VLASECH MĚ POHLADÍ.

Ve čtvrtek 28.11.2019 se děti ze ZELENÉ třídy zúčastnily krásného výukového programu s názvem: KAMARÁDI SE MAJÍ RÁDI. O kamarádství, porozumění a vzájemné pomoci si s dětmi povídáme od začátku školního roku. Nyní dostaly možnost, prakticky si vše vyzkoušet. Při skládání puzzle, kreslení společných obrázků i při vyprávění pohádky si všichni uvědomili, jak je důležité, mít ve třídě kamarády.

Děkujeme: Zelenáčci+ Jitka a Hanka

VÁNOČNÍ PŘEDSTAVENÍ ZŠ Nádražní 3.12.2019

V úterý 3.12.2019 se děti ze Zelené třídy šly podívat do ZŠ Nádražní na VÁNOČNÍ BESÍDKU. Školáci si pro nás připravili program plný tance, veršů, zpěvu vánočních koled a nechybělo ani krásné div. představení. Adventní čas, je čas zastavení, zklidnění a rozjímání. Jsme rádi, že tuto krásnou vánoční atmosféru, jsme si společně ve škole užili.

Děkujeme. Zelenáčci, Hanka a Jitka

Čert s Mikulášem a andělem mezi dětmi 5.12.2019

Čert, Mikuláš a anděl navštěvují děti po celém Česku. Do ulic vychází tradičně trio po setmění. Už dopoledne obcházel školy a školky. Také naší BMŠ navštívili. A štáb české televize byl přitom. Co z toho vzniklo jste mohli vidět 5.12.2019 v pořadu Události v regionech. Zpětně se pak můžete podívat v archivu České televize:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/419231100031205-udalosti-v-regionech?index%5B%5D=737569&x=60&y=13

PŘEDVÁNOČNÍ ČAS

Ve čtvrtek 12.12.2019 nás navštívila v Mateřské škole místostarostka  městského obvodu

Mgr. Alena Pataky. Všechny děti čekalo společné zdobení vánočního stromečku, zpívání koled a také představení divadelní společnosti Modrý slon. Při zdobení stromečku a zpívání koled panovala v Zelené třídě klidná, předvánoční atmosféra, plná vánočního očekávání. A samozřejmě došlo i na cukroví. Divadelní představení s klauny zase vneslo do dětských tváří radost a smích. Krásné dopoledne se vydařilo a my se společně s dětmi můžeme těšit na Šťastné a veselé vánoce.

Děkujeme:  Zelenáčci, Jitka a Hanka

VÁNOČNÍ SLAVNOST

V pondělí 16.12.2019 si děti ze Zelené třídy připravily „vánoční slavnost“ současně pro rodiče Zelené a Žluté třídy. Putování Josefa a Marie do Betléma a narození Ježíška, formou dramatizace nejznámějších vánočních koled, bylo připomenutím biblického příběhu. Na závěr zazpívali malí angličtináři píseň Jingle Bells.

Vystoupení, ve kterém byly děti oblečeny do prostých kostýmů, se všem velmi líbilo.

Naše velké přání, přinést pro všechny okamžiky uklidnění a radostného očekávání, se vyplnilo.

Děkujeme Zelenáčci, Jitka a Hanka

Vánoční nadílka v zelené třídě 17.12.2019.

Ve středu naše děti viděly příchod Ježíška a tak ve čtvrtek, po slavnostním obědě, čekalo na naše dětí překvapení …pod stromečkem bylo spousta dárečků v podobě nových hraček, knížek, panenek, stavebnic, korálků… Dětičkám svítily očička radostí. Dárečky jsme postupně rozbalili a děti hned se pustily do hraní …

A pro nás byla největší odměnou jejich radost.

Zelenáčci a paní učitelky Hanka a Jitka

Divadlo loutek Ostrava 20.12.2019

Poslední den před vánocemi jsme pro naše děti připravili ještě jeden dárek. Byli jsme v divadle loutek. Představení se dětem velmi líbilo, zejména když si mohli, po představení, sáhnout na divadelní rekvizity, které jim aktéři ukázali

Zelenáčci a paní učitelky Hanka a Jitka

TŘI KRÁLOVÉ 6.1.2020

V pondělí 6.1.2020 jsme společně se všemi dětmi v naší MŠ oslavily svátek Tří králů.

Děti v zelené třídě si vyrobily papírové koruny, oblékly si královské šaty a šly zpívat a koledovat. Kašpar, Melichar i Baltazar v doprovodu ostatních dětí navštívili postupně všechny třídy v MŠ. Zpívalo se, hrálo na hudební nástroje a koledovalo se.

Zelenáčkům se vystoupení povedlo a ostatním dětem se moc líbilo.

Zelenáčci a paní učitelky Jitka a Hanka

ŽÁDNÁ BOULE, ODŘENINA – VŽDYŤ TO NENÍ ŽÁDNÁ DŘINA 9.1.2020

Ve čtvrtek 9.1.2020 se děti ze Zelené a Modré třídy zúčastnily výukového programu.

Děti se dozvěděly, jak si svoje zdraví chránit a pečovat o něho. Společně si povídaly, zpívaly a  hrály hry. Nejvíc se jim líbila hra: O Karlíkovi, ve které musely přemýšlet a dodržovat pravidla. Odměnou pro ně  potom byly omalovánky, záložky a krásné obrázky s poučením. Moc děkujeme.

Zapsala: Jitka a Hanka

Mobilní planetárium Ostrava 13.1.2020

V pondělí 13.1.20120 naší školku navštívilo Mobilní planetárium Ostrava. V tělocvičně

připravili velký, vzduchem nafouknutý stan – malou planetární kupoli. Uvnitř planetária ležely děti na karimatkách s polštářkem pod hlavou. Dětem srozumitelnou formou (prostřednictvím pohádky O zvířátkách, která se chtěla podívat do vesmíru) vysvětlili základní jevy astronomie. Děti se dozvěděly např. proč se na Zemi střídá den a noc, jak se jmenují fáze Měsíce, jak se jmenují nejznámější souhvězdí, nebo proč ve městě nemůžeme pozorovat hvězdy. Získaly další poznatky o vesmíru, galaxii, práci kosmonautů a družic. Dětem se pořad velmi líbil a myslíme, že si o tom budou vyprávět ještě několik dalších dní.

Programu se postupně vystřídaly Zelená a Modrá třída

Hanka a Jitka

Komentáře jsou uzavřeny.