Modrá třída

To jsme my! 🙂 Pro prohlížení můžete dále kliknout na „Co se děje v naší třídě“ a „Fotogalerie“, v další záložce „Akce“.

30.9- 4.10.2019

S dětmi jsme ve školce objevovali podzimní svět a všechny krásy v něm skryté. S dětmi jsme si probrali jaké máme roční období, jaké jsou mezi nimi rozdíly a co je pro každé období typické. Povídali jsme si také o podzimním počasím, aktivitách i typických znacích podzimu. Poprvé jsme zahájili letošní tenisový maraton, na který se děti i pan trenér moc těšily. Děti se učily hlavně pracovat s míčkem a vyzkoušely si různé techniky. Vždy také probíhá rozcvička, překážková dráha a nácvik technik hraní tenisu.
Ve středu jsme s dětmi zavítali až do daleké městské knihovny. Knihovníci dětem ukázali studovnu, ve které jim představili encyklopedie s různými podzimními zajímavostmi. Ukázali dětem také půjčovnu a předali dětem, jak se máme chovat ke knihám. Řekli nám také o tom, jak to v knihovně funguje. Poté si pro nás připravila paní knihovnice pohádku s obrázky, takže děti byly součástí vyprávěného příběhu a volně se zapojovaly do celého děje a hádaly, jak to vlastně dopadne. Nakonec jsme si mohli půjčit libovolné knihy a listovat jimi. 
Po cestě zpátky jsme se snažili posbírat co nejvíc kaštanů pro zvířátka a udělali si hezkou procházku. Ve školce na nás také čekal vzkaz od Monkeyho, který se nachází v Německu. Popisoval nám, že u nich také již začal podzim a že se tam dějí zajímavé věci. Padají listy, zvláštní hnědé věci s čepičkou a také v pichlavé postýlce. Monkey děti také pochválil, že mu dobře zabalili kufr na cestu, protože už potřebuje teplejší věci a také často deštník. Vzkazem od Monkeyho jsme mohli porovnat, že i u nás podzim probíhá stejně. Děti slíbily, že Monkeymu také pošlou nějaký vzkaz, či obrázek. Těšíme se na další zprávy z cest!

Komentáře jsou uzavřeny.