Co se děje v naší třídě?

Halloween

Ve čtvrtek 31.10.2019 starší děti z Modré a Zelené třídy přišly svým mladším kamarádům z Červené třídy zazpívat halloweenskou píseň Baby shark. Byly oblečeny do halloweenských kostýmů, ale červenáčci seděli jako zařezaní a nevěřili vlastním očím. Dokonce nepoznali ani svou vlastní paní učitelku z angličtiny. Za svou statečnost dostali želé bonbón. Paní učitelka jim slíbila, že pokud budou moc stateční a líbil se jim tento krátký program, který jim měl přiblížit svátek „dušiček“ Halloween, mohou si také na pondělí přinést kostým či masku a společně si také zatančí. Již v našem skromném počtu, za líbivějších zvuků a známých melodií a na jakékoliv téma, aby se jim to líbilo. Prosíme proto rodiče, pokud mají možnost jakéhokoliv kostýmu, aby jej přinesli na pondělí. Není to nutnost, masek a maňásků máme dostatek a děti už jsou své zvířecí kamarády ze školky zvyklé a do angličtiny si je rozdávají automaticky. Jen pro ozvláštnění…

C O   R O S T E   N A   P O L I   A   N A   Z A H R A D Ě

týden od 21. 10. do 25. 10. 2019

Milé maminky a milí tatínkové,

tento týden byl pro nás ve znamení brambor. Nejprve jsme brambory vyorávali. Nebyl to úkol úplně jednoduchý, protože naším úkolem bylo vyorat takový počet brambor, kolik bylo míčků. Po vyorání jsme brambory nakládali na vlečku a vozili jsme je do obchodu. V obchodě jsme si je mohli „koupit“ společně s ostatní zeleninou. 

Třídili jsme brambory podle velikosti na malý, větší, největší.

Z půlky brambory jsme si vyrobili ježečky. Velkou silou jsme do brambory zapíchávali špejle a na špejli malou silou šípky.

Naučili jsme se říkanku o bramboře, která se kutálí ze dvora a nemá ani oči ani uši a při tom jsme si trochu protáhli tělíčka.

Potom jsme ještě bramboru rozřízli napůl a tiskli jsme ji do vystřiženého pytle.

Brambory i ostatní zeleninu jsme se učili pojmenovat a také porovnávat a přiřazovat obrázek dané zeleniny k opravdické zelenině.

Také jsme se pokusili zahrát si pohádku „O veliké řepě“.

Nakonec jsme měli možnost zeleninu ochutnat. Někteří z nás byli natolik odvážní, že zkusili ochutnat i malý kousek cibule.

Většině činností, které jsou popsány výše se říká prožitkové učení a je pro nás malé děti nejpřirozenější a také nejefektivnější.

V pondělí i v úterý jsme byli na školní zahradě. Bylo teploučko, a tak jsme si to venku užívali. Hráli jsme si s kočárky a také jsme drandili na odrážedlech.

V úterý jsme byli cvičit v tělocvičně. Zkoušeli jsme válet sudy tak, jako se kutálí brambora ze dvora.

Ve středu jsme zůstali ve třídě z důvodu špatné kvality ovzduší. Měli jsme tak po dlouhé době čas a prostor pohrát si s hračkami ve velké herně (vařili jsme v kuchyňce, hráli jsem si s panenkami, v domečku a také s auty).

Ve čtvrtek za námi do školky přijelo divadélko „Šikulka“ s pohádkou Prasátko a kouzelné slovíčko. Paní učitelka říká, že už jsme šikovnější než to Prasátko. Protože my děti z červené třídy už umíme poprosit i poděkovat, a dokonce se umíme také kamarádovi omluvit, když se náhodou stane nějaká nehoda. Ale v té pohádce to dobře dopadlo a poprosit i poděkovat se naučilo i Prasátko.

 V pátek jsme byli v sauně. Líbilo se nám tam trochu více než minule. Tak už se těšíme na příští sauničku.

Komentáře jsou uzavřeny.