Škola

Logo mateřské školy bylo navrženo a vybráno k realizaci společně s dětmi ve školním roce 2007/2008.

Uspořádání a barevné ladění tříd tvoří celek BAREVNÁ MATEŘSKÁ ŠKOLA.
Domeček znázorňuje sounáležitost všech dětí a dospělých.

V pojetí přírody znamenají barvy roční doby a rok dítěte v mateřské škole:
PODZIM, ZIMA, JARO, LÉTO.

V pojetí sounáležitosti dětí s mateřskou školou, propojení tříd, propojení života školy a obce vyjadřují barvy:

ČERVENÁ úsměv, radost, pohyb, energie
ŽLUTÁ cit, pohoda, teplo, radost a veselé uvolnění
ZELENÁ sounálěžitost s přírodou, regenerace a načerpání nové síly
MODRÁ vyrovnanost, soulad, komunikace, sounáležitost se životem obce.

Přejeme si, aby naše mateřská škola byla pro děti barevným světem fantazie, her a poznání.

Mateřská škola vznikla 17.ledna 1965.

Je situována do vily, která se vyznačuje specifickou zvláštností rodinného typu. Je proto prostředím, které má možnost propojení rodinné výchovy s výchovou v malé skupině.

Členění prostoru vyhovuje denním aktivitám, herním i zájmovým činnostem dětí.Děti se aktivně spolupodílejí na výzdobě interiéru, jednou z priorit mateřské školy je rozvíjení estetických aktivit.

Mateřská škola nabízí dlouhodobě doplňkové vzdělávací aktivity, spolupracuje taktéž s externími učitelkami a dalšími organizacemi.

Všechny pedagogické činnosti jsou plánovány tak, aby byly pro děti zajímavé a přitažlivé. Děti mají dostatek volnosti, nejsou přespříliš organizovány, pouze tam, kde si to vyžaduje situace z bezpečnostních důvodů.

Velkou pozornost věnujeme vztahům dětí k sobě navzájem, k dospělým, podporujeme jejich dětská přátelství, která se plně rozvíjejí zejména u nejstarších dětí i mezi jejich rodiči.

Dbáme, aby všechny děti měly rovnocenné postavení, nebály se vyjádřit souhlas i nesouhlas, aby každé dítě přiměřenými činnostmi a úkoly dosáhlo úspěchu.

Plně respektujeme rodinu jako výchovného partnera, její vlastní volbu výchovného stylu a životních hodnot u svých dětí.

Naší snahou je vytvořit otevřené a vstřícné vztahy, vzájemný respekt, ochotu spolupracovat a to vše především v zájmu péče o děti.