Akce 2019/20

Školička kouzel Aleše Krejčího

     V pátek 15. února 2019 nám jsme si ve školce zpestřili dopoledne návštěvou kouzelníka, pana Aleše Krejčího, který nám přijel do školky ukázat pár neuvěřitelných triků. V kouzlení asistovaly jak děti, tak paní učitelky a všichni si užili spoustu kouzelné zábavy.   

    Jeho kouzelnické a žonglérské představení rozvíjí dětskou fantazii a nechává děti poutavým způsobem nahlédnout do světa čar a kouzel. Děti si vyzkoušely jednoduchá kouzla a všemožně při kouzlení Alešovi pomáhaly. Vystoupení bylo laděno humorně a nenuceným hravým způsobem a odhalilo, že kouzlení není nic nadpřirozeného!

O ŽÍŽALÁCH

PROJEKT S ENVIROMENTÁLNÍ TÉMATIKOU VE SPOLUPRÁCI S OZO

,,Co se stane, když…“

Poslední týden v září děti prožily krásný ,,žížalkový týden“ plný her, tvoření, zpěvu a tance. Žížaly se vyráběly z modelíny, papíru, těstovin i látky. Vybarvovaly se omalovánky, malovalo se na papírové tácky.    Cíleným pozorováním pod lupou děti zjišťovaly vzhled žížal, způsob života a potravu. V rámci projektu byly nakoupeny kompostéry, které děti s p. učitelkami naplnily kousky papíru, hlínou, žížalami a potravou (zbytky jablíček, mrkve, salátu..)

V pátek 27.9.2019 nás navštívili zaměstnanci z OZO. Krátkým programem jsme tak společně s dětmi přivítali žížalky v naší MŠ.

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA Z KNIHOVNY

V rámci projektu CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM k nám na návštěvu zavítaly paní knihovnice, které dětem představily krásné knížky, vyprávěly si s dětmi příběhy podle obrázků a společně jsme si zazpívali. Přišly se k nám podívat také děti z červené třídy a udělali jsme si dopoledne plné pohody.

,,POHÁDKY- TO JE KOUZLO ŽIVOTA“( Stella Zázvorková)

NAŠE DĚTI V KNIHOVNĚ

2.10. 2019 jsme společně navštívili Městskou knihovnu v Ostravě u Sýkorova mostu. Některé děti byly v knihovně úplně poprvé a o to víc je prostředí i odborný výklad knihovníků zaujal. Děti se dověděly, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím. Seznámily se s uspořádáním knih podle abecedy, barev a věků dětí. V příjemném prostředí děti nenašly jenom knížky a encyklopedie, ale i časopisy, herní koutek.

Milí rodiče, věříme, že i na Vás zapůsobí krásné prostředí plné knížek a stanete se společně se svými dětmi pravidelnými návštěvníky knihovny.

Komentáře jsou uzavřeny.